“Bimbą po Poznaniu”

W środę 6 października wszystkie przedszkolaki z “Bolka i i Lolka” udały się w niezwykłą podróż zabytkowym tramwajem po Poznaniu. Trasa naszej “bimby” prowadziła od ul. Winogrady, poprzez centrum miasta mijając min. takie zabytkowe budowle jak : Zamek Cesarski, Okrąglak, Katedrę czy Farę, aby w końcu powrócić na ul. Żniwną – obok naszego przedszkola. W podróży towarzyszyła nam Pani Przewodnik -konduktor tramwaju, która w ciekawy, a nawet zabawny sposób opowiadała różne historie związane z Poznaniem. Przybliżyła dzieciom dzieje rozwoju tramwajów w naszym mieście oraz odkryła wszystkie tajniki tego niezwykłego środka lokomocji. Dzieci wiedzą na przykład gdzie bimba skrywa swoją duszę oraz do czego służył zwrotnik. Chociaż przejażdżka trwała tylko godzinkę to z pewnością długo będziemy ją wspominać.