Dzień dinozaura

Z okazji dnia dinozaura, który obchodziliśmy w przedszkolu pod koniec lutego, wszystkie przedszkolaki zadbały o kolor swojego ubioru (zielony, szary, brąz, czarny) lub elementy stroju przypominające te prehistoryczne gady. Podczas zajęć, dzieci w swoich grupach, wzbogacały wiedzę na temat wyglądu, życia i zwyczajów dinozaurów. Zafascynowane tematyką wspólnie bawiły się przy rozwiązywaniu zagadek, improwizując zachowania dinozaurów czy wykorzystując figurki dinozaura odrysowując jego cień z pomocą światła z małej lampki. Dzieci utworzyły kącik tematyczny z książkami, gazetkami i ilustracjami z dinozaurami, do którego często zaglądały chcąc dowiedzieć się i zapamiętać niektóre nazwy tych wymarłych zwierząt. Dyskutowały i fantazjowały na temat: “Jak wyglądałby świat, gdyby dinozaury nadal istniały?” Do tego tematu z pewnością jeszcze wrócimy:)