Dzień pluszowego misia

W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki z grupy “Mali odkrywcy” i “Poszukiwacze przygód” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pluszowy miś to słodka zabawka niosąca same pozytywne skojarzenia i świetny pretekst do rozmowy o tym co ciepłe i przyjazne. Celem świętowania było ukształtowanie w najmłodszych poczucia bezpieczeństwa, czułości i pokazania im dobrego, sympatycznego świata. W prawdzie dzieci nie mogły zabrać do przedszkola swojej ulubionej pluszowej przytulanki, więc stworzyły misie na zajęciach. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. To był dzień pełen wrażeń. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki i miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólnie będziemy się uczyć i bawić, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 🙂

obchodach