Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków, bowiem święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w wychowaniu i nauczaniu najmłodszych oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień ten jest okazją do wspólnej zabawy, celebrowania oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia dzieci wspólnie, wesoło bawiły się w sali jak i w ogrodzie odkrywając swoje możliwości zręcznościowe i sprawnościowe, tańczyły do znanych i lubianych melodii oraz brały udział w konkursach zorganizowanych przez nauczycielki. Wszyscy znakomicie bawili się, a radość i uśmiech nie znikały z twarzy maluszków. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Idąc za słowami Janusza Korczaka “Kiedy śmieję się dziecko, śmieje się cały świat” życzymy wszystkim przedszkolakom, aby uśmiech i zadowolenie zawsze gościł na ich twarzy 🙂