Dzień Przyjaźni

Czerwone stroje przedszkolaków oraz wychowawców przybrane w piątek 12 lutego nie były przypadkowe. Tego dnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przyjaźni, aby przybliżyć dzieciom wartość przyjaźni w życiu człowieka. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach, grach przygotowanych przez swoje panie oraz zostały zapoznane z tematem przyjaźni i miłości, co oznaczają, w jaki sposób możemy je okazywać i pielęgnować. Okazało się, że dzieci sporo wiedzą na temat przyjaźni i rozumieją jej znaczenie. Były konkursy, zagadki, pląsy i śpiewy, a także rozmowy o tym: co powinno wyróżniać prawdziwego przyjaciela? Podczas drugiego śniadanka przedszkolaki degustowały pyszne mufinki z serduszkiem. Przedszkolne zabawy w atmosferze przyjaźni, tolerancji i wzajemnej akceptacji, jakich nie brakuje w naszym przedszkolu, z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci jak i nauczycieli. Wiemy, że często przyjaźnie zawierane w przedszkolu trwają latami, a w dodatku są trwałe i wartościowe.

Dzień Przyjaźni