Dzień Przyjaźni

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

14 lutego był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. W tym dniu dzieci miały za zadanie przyjść ubrane na czerwono, bądź posiadać w swoim ubraniu chociaż jakiś element w tym kolorze i tak też się stało – wszystkie przedszkolaki i panie wychowawczynie w tym dniu ubrane były na czerwono. Najpierw odczytaliśmy wiersz pt. „Walentynki”, a następnie dzieci zostały zapoznane ze zwyczajami walentynkowymi, historią i tradycjami obchodzenia dnia Św. Walentego. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, poznały piosenkę o przyjaźni i nauczyły się do niej tańczyć. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę w postaci pysznego lizaka. Dzień Przyjaźni                    w naszym przedszkolu upłynął w miłej i radosnej atmosferze.