Konkurs wiedzy o Polsce “Mój kraj taki piękny…”

W środę 8 maja odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs wiedzy o Polsce, w którym udział brały wszystkie grupy. Troje najlepszych dzieci z gr. II przechodzi do II etapu konkursu międzyprzedszkolnego (który odbędzie się 29 maja), a są to:
Kacper Cz. – I miejsce ,
Sasha – II miejsce
Janio – III miejsce

W grupie I na podium stanęli:
Karol – I miejsce
Rysiu – II miejsce
Jan J. – III miejsce

Dzieci musiały się zmierzyć z niełatwymi pytaniami; m.in Jak miała na imię żona Mieszka I?, W jakim mieście znajdowała się pierwsza stolica Polski? Gdzie znajduje się smok wawelski?, Kim był Fryderyk Chopin? Gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik? Trzeba było również rozpoznać herb Poznania, Warszawy i Torunia.
Warto zaznaczyć, że dzieci doskonale znały odpowiedzi na wszystkie pytania.

Czego dowiedzieliśmy się od dzieci na konkursie? 🙂
1. Pierniki można kupić na cmentarzu.
2. Robert Lewandowski z zawodu jest poganiaczem koziołków.
3. Andrzej Duda pisze wiersze dla dzieci.