Międzynarodowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to w naszym przedszkolu szczególne święto. Każdy przedszkolak doskonale wie, jak wiele daje nam nasza planeta, ale też jak ważne jest dbanie o jej czystość i zasoby naturalne. Tematyka związana z ochroną środowiska i pielęgnowaniem otaczającej przyrody poruszana jest przy każdej nadarzającej się okazji, aby utrwalić wśród najmłodszych nawyki proekologiczne. Dlatego między innymi wzięliśmy udział w międzyprzedszkolnym programie “Kubusiowi przyjaciele natury” i w kilku projektach związanych z ochroną środowiska, które miały swój finał w kwietniu. Za wykonane dzielnie zadania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jednak to nie koniec naszych działań:) W ostatnim czasie zasialiśmy w przedszkolnym ogródku nasiona kwiatów w ramach akcji “Poznań dla pszczół” oraz warzywa i zioła. Nadal dbamy o przyrodę gdziekolwiek jesteśmy, a w przedszkolu np. segregując śmieci, wykorzystując opakowania tworząc ciekawe prace plastyczne czy instrumenty muzyczne i oczywiście pielęgnując rośliny.