Mikołajki w przedszkolu

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Tego dnia chyba nikogo z nas nie trzeba było namawiać na przyjście do przedszkola. Od samego rana każdy przedszkolak raźno maszerował by sprawdzić, czy Mikołaj pozostawił coś dla niego w przedszkolu. Nie zawiedliśmy się, dla każdego dziecka czekało „małe co nieco”. Postanowiliśmy uczcić imieniny Św. Mikołaja zabawami, pracami plastycznymi oraz czerwonymi elementami naszych ubiorów. Emocje związane z oczekiwaniem na wyjątkowego Gościa, sięgały zenitu. Na szczęście u nas są same wspaniałe i grzeczne dzieci, dlatego żadnego z nich, nie ominęła nagroda w  postaci słodkiego upominku od Mikołaja.