Obchody Święta Niepodległości


Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, dzieci o godzinie 11:11 odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Młodsze przedszkolaki przygotowały na tę okazję wierszyk patriotyczny, a starsze piosenkę. Podczas trwania obchodów dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych oraz wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Wcześniej starszacy uczcili pamięć poległych w czasie I i II wojny światowej harcerzy zapalając znicze przy pamiątkowym pomniku. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.