Powitanie wiosny

W poniedziałek 21marca przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym korowodzie  „Pożegnania Zimy – powitaniu Wiosny”.   W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony. Tak ubrane dzieci pomaszerowały do Parku Cytadela w poszukiwaniu Pani Wiosny. Dla każdego przedszkolaka było to z pewnością wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej, niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci piosenkami oraz zabawami przywitały tę najpiękniejszą porę roku. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom na łąkach i w naszym ogródku:)