Projekt Ekoeksperymentarium

We wrześniu grupa „Poszukiwaczy przygód” zrealizowała projekt edukacyjny „EkoEksperymentarium” – pod patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska.

Na projekt składają się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu. Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w formie atrakcyjnej gry online dla najmłodszych, która uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci, pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę.

Gra online to w rzeczywistości cykl ekozajęć w wirtualnym domu, gdzie można odwiedzić różne pomieszczenia, w których ukryte są zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii, wody lub prawidłowe segregowanie śmieci – jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzanie drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Grupa otrzymała certyfikat udziału w programie, a dzieci zdobyły umiejętności „Mistrza ekologii”.