Przedszkoliada, czyli “Akademia niezwykłości”

Sport to zdrowie – wiedzą o tym dobrze dzieci, które wzięły udział w Przedszkoliadzie, czyli “Akademii niezwykłości” organizowanej przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Hali balonowej Szkoły Podstawowej nr 13 w Poznaniu. W towarzystwie trenerów grupa Poszukiwaczy Przygód stanęła do rozmaitych aktywności. Podczas imprezy przedszkolaki musiały zaprezentować swoje sportowe umiejętności. Celem imprezy było zwiększenie świadomości ruchu i dobrej sportowej zabawy u najmłodszych.  Przebrani nauczyciele i uczniowie zorganizowali naszym małym sportowcom magiczną zabawę. Dzieci spisały się dzielnie, nie straszna im była nawet rakieta tenisowa. Ruchowe aktywności jak i zaprezentowane  eksperymenty były również zachętą do podjęcia nauki w szkole, właśnie w klasach sportowych. Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia. Bardzo dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 13 za zaproszenie i ciekawie spędzony czas!