Spotkanie z policjantem “Bezpieczna droga do przedszkola”

Funkcjonariuszka policji odwiedziła nas we wtorek 11 września. Spotkanie było okazją do przeprowadzenia pogadanki na temat “Bezpiecznej drogi do przedszkola”. Policjantka wraz z przedszkolakami przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po naszych drogach. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że przez jezdnię przechodzi się tylko w miejscach dozwolonych. Zawsze należy zatrzymać się przed wejściem na jezdnię i sprawdzić, czy droga jest wolna (spójrz w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo). Nigdy nie wolno przebiegać przez jezdnię, nawet na “przejściu dla pieszych”. Każdy przedszkolak powinien mieć zawsze przy sobie jakiś element odblaskowy. Natomiast do ukończenia siedmiu lat, dzieci mogą korzystać z drogi wyłącznie z opiekunem! Przedszkolaki nauczyły się również bezpiecznej pozycji “żółwia” w razie ataku psa. To było wartościowe i interesujące spotkanie!