Udział w akcji “Wiosenne porządki”

22 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły czynny udział w akcji proekologicznej “Wiosenne porządki” zorganizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMP. Razem z opiekunami udały się do Parku Cytadela, aby uporządkować tereny Umberto. Dzięki temu przedsięwzięciu najmłodsi nie tylko zadbali o porządek w okolicy swojego przedszkola, ale także zwróciły uwagę na wysoką szkodliwość związaną z zaśmiecaniem przyrody. Dzieci wiedzą, że porzucone śmieci są niebezpieczne dla człowieka, ale też dla zwierząt, które żyją w parku, dlatego zbędne papierki i butelki zawsze należy wyrzucać do kosza. Akcja miała szczytny cel, ale wspólny spacer dodał wiele radości i satysfakcji z podjętych działań. W nagrodę dzieci zostały zaproszone do kawiarni Umberto na ciepłą herbatkę i ciastka:)