Warsztaty plastyczne “Malowanie dzwonków”

Grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, ale też czas wytężonej pracy i przygotowań. W naszym przedszkolu dzieci wraz z paniami przygotowują piękne dekoracje sal, ozdoby i łańcuchy na choinkę oraz upominki dla rodziców. Wszelkie doświadczenia i nabyte umiejętności związane z pracą twórczą na długo zostają w pamięci małych przedszkolaków, dlatego zaprosiliśmy do przedszkola niezwykłego gościa. Podczas warsztatów dzieci poznały technikę wodnego malowania drewnianych dzwoneczków. Na własne oczy mogły zobaczyć jak w magiczny sposób, nie używając pędzla ani kredek, powstają piękne malunki, a drewniane zabawki zyskują wszystkie kolory tęczy. Na koniec każdy przedszkolak samodzielne wykonał swój dzwonek, który w tym roku z pewnością był główną ozdobą na choince i inspiracją do rozmowy z rodziną na temat niezwykłego rękodziała:)