Wielkanoc i spotkanie z zajączkiem

Wielkanoc w “Bolku i Lolku” wiąże się z określonymi zadaniami i zwyczajami, które co roku razem z przedszkolakami realizujemy. Przede wszystkim dzieci w swoich grupach przygotowują wcześniej wielkanocne ozdoby, palmy i stroiki, które zdobią wnętrza przedszkola. Przedszkolaki poznają tradycje związane z przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych i zwyczaje świąteczne kultywowane od lat w różnych regionach naszego kraju. Podczas uroczystego śniadania Wielkanocnego dzieci degustowały tradycyjne potrawy jak: jaja ze szczypiorkiem, białą kiełbaskę, rzeżuszkę czy babkę wielkanocną, składały sobie wzajemnie życzenia, a następnie udały się do przedszkolnego ogródka na spotkanie z zajączkiem. Aby otrzymać upominek od zajączka maluszki miały zadanie zaśpiewać świąteczną piosenkę, natomiast starszacy odgadywali wielkanocne zagadki. Po wspólnych zabawach dzieci pożegnały zajączka, który spieszył się do innego przedszkola, ale obiecał, że wróci za rok:)