Wigilia i świąteczne spotkanie z rodzicami.

Boże Narodzenie to czas magiczny i radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. W naszym przedszkolu przez cały grudzień panował świąteczny i radosny nastrój. 19 grudnia podczas wspólnej Wigilii dzieci wraz z paniami składały sobie życzenia i degustowały tradycyjne świąteczne potrawy. Ogromną niespodzianką było spotkanie z Gwiazdorem, który obdarował każdego przedszkolaka upominkiem. Następnego dnia odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki oraz przystrojona choinka. Na tę okoliczność dzieci z obu grup wraz z nauczycielkami przygotowały program artystyczny. Przedszkolaki z zaangażowaniem śpiewały utwory o tematyce świątecznej, zaprosiły także przybyłych gości do wspólnego kolędowania.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy to pamiętamy o innych i nawzajem obdarowujemy się prezentami, dlatego też dzieci nie zapomniały o swoich rodzicach, wręczając im własnoręcznie wykonane i ozdobione pierniczki. Spotkanie świąteczne upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Takie szczególne momenty wzmacniają  wzajemne relacje, integrują dorosłych i dzieci.