Wizyta w Muzeum Uzbrojenia

29 kwietnia wszystkie dzieci udały się na wycieczkę do Muzeum Uzbrojenia mieszczącego się w Parku Cytadela. Po oryginalnie zachowanym wnętrzu schronu oprowadzał nas i ciekawie opowiadał kustosz muzeum – Pan Krzysztof, tata jednego z naszych przedszkolaków. Dzieci miały okazję zobaczyć ekspozycje militariów, dokumentów, zdjęć poświęconych walkom oraz udziałowi w nich mieszkańców Poznania tzw. Cytadelowców. Obejrzeć mogliśmy różnego typu uzbrojenie radzieckie i niemieckie m.in. komplet karabinów, ciekawie eksponowaną – wraz ze skrzynkami – amunicję artyleryjską, a także zbiór broni i amunicji zebranej na terenie Cytadeli podczas budowy parku. Największe wrażenie na przedszkolakach wywołała ekspozycja plenerowa sprzętu wojskowego z kilkunastoma pojazdami wojskowymi, samolotami, helikopterami, czołgami oraz licznymi armatami. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za wspólnie spędzony czas i zaciekawienie dzieci historią naszego miasta. Wizyta w Muzeum Uzbrojenia była doskonałą atrakcją dla dzieci, po której wróciły zadowolone, uśmiechnięte i bogatsze o ciekawe wrażenia i pamiątkowe zdjęcia.