Wycieczka do Muzeum Pyry w Poznaniu

Dnia 15 grudnia odbyła się wycieczka autokarowa do Poznańskiego Muzeum Pyry. Celem wycieczki było wzięcie udziału w świątecznych warsztatach. Na początku każde dziecko otrzymało swojego  piernika, którego miało za zadanie udekorować kolorowymi jadalnymi pisakami tworząc tym samym małe świąteczne dzieła sztuki. Tak przygotowane pierniczki zostały zapakowane w papierowe paczuszki, by każde dziecko mogło wziąć swojego pierniczka do domu. Następnie pan przewodnik zabrał dzieci w historyczną podróż i ciekawie opowiadał o zwyczajach świątecznych z dawnych lat. Ostatnim i chyba najbardziej oczekiwanym przez dzieci punktem programu było spotkanie z Gwiazdorem (wzorem postaci, która gościła na święta w domach ponad 100 lat temu). Dziękując za cukiereczki przedszkolaki recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok.