Z wizytą na Scenie Wspólnej w “Łejerach”

W środę 23.04 dzieci z naszego przedszkola udały się do Szkoły Podstawowej “Łejery”. Na Scenie Wspólnej uczestniczyły w wydarzeniu filmowo-teatralnym pt.: „Fonobarwy ”, będącym połączeniem pokazów filmowych i malowania obrazów na żywo. Dzieci miały okazję zobaczyć jak aktorki w różnobarwnych kostiumach tworzyły abstrakcyjne obrazy na wielkoformatowych okrągłych płótnach, przy akompaniamencie  wiolonczeli, czyli w bezpośredniej reakcji na muzykę. Najmłodsi widzowie obejrzeli też unikalne filmy zebrane przez niemiecki Instytut Cinemini Europe, którego ideą jest promowanie abstrakcyjnych i eksperymentalnych filmów dających dzieciom dużo miejsca na wyobraźnię.  Dzieci były zachwycone i pochłonięte niecodziennym wydarzeniem przeplatanym zabawnymi elementami.  Na koniec przedszkolacy mieli okazję samodzielnie stworzyć obrazy na płótnie. Było zaskakująco i twórczo.