Zabawy andrzejkowe

Popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. 30 listopada podczas zabaw andrzejkowych razem z przedszkolakami postanowiliśmy sprawdzić co nas czeka w przyszłości. Przygotowane dekoracje jak i zapach topionego wosku unoszący się w całym przedszkolu, stworzyły sprzyjający nastrój. Dzieci uczestniczyły w popularnych zabawach jak: ustawianie bucików, rzucanie monetą do wody, sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła zabawa związana ściśle z Andrzejkami – lanie wosku przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.