Zakładamy warzywny ogródek

Nadeszła wiosna, a wraz z nią czas na wiosenne porządki nie tylko w domu, ale i w ogrodzi. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola na co dzień pilnują, aby każda zabawka, książka czy przybory plastyczne były na swoim miejscu, bo w ładzie i harmonii lepiej się czujemy i wspólnie bawimy. Postanowiliśmy w tym roku zmienić co nie co w naszym przedszkolnym ogródku i zadbać lepiej również o tę przestrzeń. Z pomocą pana Krzysztofa – naszego ogrodnika, który wykonał piękną skrzynię na warzywa oraz rodziców, którzy dostarczyli nam ziemię i nasionka roślin, założyliśmy mały ogródek warzywny. Posadziliśmy min. rzodkiewki, szczypiorek, sałatę, ale też zioła: miętę, bazylię czy majeranek. Codziennie dbamy o nasze uprawy, pielęgnujemy i obserwujemy ich wzrost. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zdegustować nasze warzywka:)